Pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe z blachyDachy z blachy.

Najczęściej spotykanym pokryciem z blachy są blachodachówki i blachy trapezowe. Nie kończy to jednak szerokiej gamy innych kształtów jak blachy faliste czy blachy płaskie /łączone na rąbek/. Do pokrywania dachów można zastosować blachy z różnych materiałów jak stal, aluminium, tytancynk czy miedź. Wielka gama materiałów, kształtów, zabezpieczeń i kolorów daje nieograniczone możliwości stosowania blachy jako pokrycia dachu z wieloletnią gwarancją nawet do 50 lat.

 

Dachówki ceramiczne 

mają bardzo wiele  kształtów. Najpopularniejsze rodzaje to: zakładkowe, karpiówki, mnich-mniszka,  esówka oraz ich odmiany. Wybór jest naprawdę duży. W zależności od rodzaju powłoki dachówki ceramiczne można kupić nawet w kilkudziesięciu  kolorach. Ceglasty kolor dachów krytych naturalną dachówką ceramiczną przyciąga  wzrok. Niektórym może się jednak wydawać zbyt monotonny lub za mało oryginalny. Z myślą o takich klientach produkowane są kolorowe dachówki angobowane lub szkliwione.

 

Dach pokryty dachówkąDachówki cementowe

barwione w masie niemniej jednak większość jest także dodatkowo malowana powierzchniowo farbą akrylową. Pigmenty stosowane do barwienia w masie są odporne na zmiany temperatury oraz działanie promieni słonecznych, więc gwarantują trwały kolor. W wielu przypadkach kształt dachówki jest podobny do ceramicznych pokryć przez co na dachu nie łatwo zauważyć różnicę.

 

Panele dachowe na rąbek

to produkt łączący tradycje z nowoczesnością. Pozwala na wykonanie nawet najbardziej złożonych dachów. Nadaje się do wykonania wszelkich powierzchni wypukłych, wklęsłych, kopuł itp. Blachy na rąbek stojący to rozwiązanie stosowane od lat w budownictwie. Doskonale wygląda zarówno na budynkach współczesnej architektury ale też i obiektach sakralnych. Szeroki wybór profilowań, zastosowanie miedzi, tytan cynku, jak również blach stalowych w powłokach organicznych o różnorodnej kolorystyce, to środek do osiągnięcia niepowtarzalnego   i wyjątkowego wyglądu twojego domu.

 

Więcej informacji o rodzajach i cechach pokryć znajdziecie Państwo również na stronie http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy/czym-pokryc-dach,17_2320.html