Systemy rynnowe

Szczelne orynnowanie dachu przekłada się na trwałość budynku i oszczędności w remontach. Prawidłowo zaplanowany system rynien uchroni Państwa budynki od zalewania ścian wodą deszczową czy wodą z roztopionego śniegu.

 

Systemy rynnowe WrocławSystem rynien

Rynny by efektywnie spełniać swe funkcje wymagają przemyślanej i skrupulatnie rozplanowanej konstrukcji - systemu zapewniającego sprawne odprowadzenie wody z dachu. Oprócz rynien na system składa się szereg innych elementów takich jak rury spustowe, wylewki, wszelkie łączniki, odpływy, narożniki a także elementy mocujące rynny i rury spustowe do ścian i dachów (haki, obejmy, rynajzy).

 

Rodzaje rynien

Ze względu na materiał z którego wytworzono rynny wyróżniamy:

Duży wybór rozmiarów

Szeroki asortyment rozmiarów pozwala na efektowne i efektywne projektowanie odwodnienia dachu niezależnie od jego wielkości i kształtu.

Dostępne rozmiary (szerokość rynny / średnica rury spustowej):

Metalowe powlekane

System rynnowy z blach powlekanych to kompletny, trwały i łatwy w montażu system dopasowanych elementów nie wymagających klejenia czy lutowania, zapewniający trwałe i atrakcyjne wykończenie.

Trwałość

Blacha stalowa, z której wykonane są elementy takiego systemu jest bardzo odporna na obciążenie śniegiem czy lodem co w znaczący sposób wpływa na jego żywotność.

Zalety

Stal jest doskonałym materiałem na systemy odprowadzania wody z dachu. Jest lżejsza od żelaza, charakteryzuje się minimalnymi wahaniami parametrów pod wpływem zmian temperatury, szczególnie w porównaniu z plastikiem.

 

Tytanowo-cynkowe

Tytan - cynk to stop o najwyższej jakości. Podstawę materiału tworzy czysty cynk 99.995% z wprowadzanym składnikiem stopowym domieszki miedzi i tytanu. Tworzenie naturalnej warstwy ochronnej – patyny powoduje, że systemy rynnowe spełniają swoje zadanie przez dziesiątki lat bez konieczności odnawiania powłoki ochronnej. Wszystkie pozycje systemu rynnowego są dostępne w standardowym „błyszcząco-walcowym” kolorze.

 

 

Tytan-cynk